• Αναζήτηση
  • Αγγελίες Εργασίας
  • Ζητείται
  • Τεχνίτες - Εργάτες
  • Τεχνικοί & Τεχνίτες Οχημάτων
Ζητεί εργαζόμενο

Ζητείται Μηχανικός Μοτοσυκλετών Οχημάτων Piaggio

Περιγραφή

Μηχανικός Μοτοσυκλετών

Το κατάστημα Παπαλεξανδράκης Piaggio, βρίσκεται στον χώρο των μοτοσυκλετών και συγκεκριμένα Piaggio από το 1965. Είμαστε εξουσιοδοτημένο κατάστημα του ομίλου Piaggio Group, διαθέτουμε έκθεση με μοντέλα Piaggio, Vespa, Aprilia. Επιπλέον στο κατάστημα υπάρχει τεράστιο στοκ σε αξεσουάρ και ανταλλακτικά για τα μοντέλα του ομίλου. Τέλος διαθέτουμε άριστα εξειδικευμένο συνεργείο χαρακτηρισμένο ως prime service από την Piaggio. Η διεύθυνση του καταστήματος είναι Πειραιώς 82 Αθήνα

Θέση Εργασίας

Το συνεργείο μας αναζητά έναν έμπειρο και εξειδικευμένο μηχανικό μοτοσυκλετών για να ενταχθεί στην ομάδα μας. Ο ιδανικός υποψήφιος θα πρέπει να έχει μια ισχυρή βάση στην επισκευή και συντήρηση μοτοσυκλετών, με πάθος για την παροχή υπηρεσιών υψηλής ποιότητας στους πελάτες μας. Ο μηχανικός θα είναι υπεύθυνος για την διάγνωση και την επισκευή μηχανολογικών προβλημάτων σε μοτοσυκλέτες του ομίλου Piaggio, καθώς και την εκτέλεση εργασιών προγραμματισμένης συντήρησης.

Οι βασικές αρμοδιότητες:

·        Εκτέλεση εργασιών συντήρησης των μοτοσικλετών, όπως η αλλαγή λαδιών, αλλαγή ελαστικών και αλλαγή φρένων

·        Διάγνωση και επισκευή μηχανικών προβλημάτων σε μοντέλα του ομίλου Piaggio όπως προβλήματα στην ηλεκτρική εγκατάσταση και τον κινητήρα

·        Χρήση ειδικού διαγνωστικού εργαλείου της Piaggio για τον εντοπισμό βλαβών

·        Πραγματοποίηση όλων των διαδικασιών με βάση τις οδηγίες ασφάλειας και ποιότητας της Piaggio

·        Καταγραφή των δεδομένων του σέρβις που πραγματοποιήθηκε για κάθε πελάτη

·        Έλεγχος και συναρμολόγηση των καινούργιων μοντέλων που πωλούνται από την έκθεση μας (πχ εισαγωγή συναγερμών, βαλιτσάκια)

·        Επικοινωνία με τους πελάτες για την κατανόηση των αναγκών του και εκτίμηση του κόστους σέρβις

·        Ενημέρωση των πελατών για τις αλλαγές που πραγματοποιήθηκαν και τι θα πρέπει να αλλαχθεί στο άμεσο μέλλον

Απαραίτητα προσόντα:

·        Απολυτήριο γενικού ή επαγγελματικού λυκείου

·        Ολοκλήρωση προγράμματος επαγγελματικής ή τεχνικής σχολής σε επισκευή και συντήρηση μοτοσυκλετών

·        Τουλάχιστον 2 χρόνια εμπειρία ως μηχανικός μοτοσικλετών

·        Άριστη γνώση των μοντέλων της Piaggio και των μηχανικών τους συστημάτων

·        Εμπειρία σε διαγνωστικό σύστημα ( εμπειρία στο Pads θα εκτιμηθεί παραπάνω)

·        Μεγάλη προσοχή στη λεπτομέρεια και ικανότητα αποτελεσματικής εργασίας

·        Άριστες δεξιότητες επικοινωνίας και εξυπηρέτησης πελατών

·        Ικανότητα εργασίας ως μέλος της ομάδας

·        Δίπλωμα μηχανής

Προσφέρουμε:

·        Άριστες συνθήκες εργασίας

·        Εργασία στα πρότυπα του ομίλου Piaggio

·        Ανταγωνιστικές αμοιβές, που αυξάνονται ανάλογα με τα χρόνια που είστε στην εταιρεία.

·        Συμμετοχή σε τεχνικά σεμινάρια για τα νέα μοντέλα και απόκτηση πιστοποιήσεων

·        Δυνατότητα παρακολούθησης εκπαιδευτικών βίντεο από την Piaggio

Εάν έχετε πάθος για τις μηχανές και έχετε τις απαραίτητες δεξιότητες και εμπειρία για να διαπρέψετε σε αυτόν τον ρόλο, σας ενθαρρύνουμε να υποβάλετε αίτηση.

Αποστολή βιογραφικών στο email της εταιρείας [email protected]

Στοιχεία αγγελίας
Φωτογραφίες
Έμπορος

Έμπορος στο car.gr από: 30-06-2021
Επικοινωνία
Xώρος Διαφήμισης